OD NÁS PRO VÁS

Dobrý den.

Nejprve chceme pozdravit nejen vás, ale hlavně děti <3 : AHOOOOOJ.

Protože víme, že spousta z vás už se do školky těší a chybí vám "normální" denní rutina stejně, jako nám, chtěli bychom s vámi navázat kontakt alespoň na dálku.

Máme pro vás připraveny různé náměty na práci, kterou můžete doma dělat. Pro předškoláčky, kteří už se těší do školy, je důležité, aby úplně nevypadly z učení a rozvoje dovedností. Nic není povinné, nic nemusíte. Berte naše příspěvky, které budeme vkládat, jako námět na práci s dětmi.

Pokud se na práci s dětmi chystáte, udělejte si na ni dostatek času, klidné prostředí, nejprve si o tom, co byste chtěli dělat popovídejte. Něco o tom víte vy, něco vám o tom řekne dítě a tím proběhne částečná motivace k samotné práci. Práci si připravte předem. Snažili jsme se vybrat takové věci, kde není třeba nějakých speciálních pomůcek. Při samatné práci buďte nápomocni. Po práci zkuste, aby si dítě svou práci samo ohodnotilo a i vy mu k ní můžete dát zpětnou vazbu.

Pokud vás nezaujme nic, co nabízíme a hledáte nějakou aktivitu k jarní zábavě, zkuste třeba zasít osení a pozorovat, jak roste. Nebo využijte čehokoli, co máte doma pro procvičování jemné motoriky, koordinace ruky a oka a logického myšlení - tříďte knoflíky, luštěniny, korálky. Do toho můžete zapojit předmatematické dovednosti - menší -větší, více-méně. Představivosti se meze nekladou a každá věc se dá využít kreativně.

Také nás napadlo dětem připravit nějaká videa či online přenos, kde bychom si společně třeba zazpívali písničku, procvičili jazýčky u logopedických cvičení nebo si společně zacvičili. Tuto možnost necháme pouze na vašem zájmu. Pokud by se vám s námi chtělo pracovat, napište nám email, zprávu na facebooku nebo SMSku na školkový třídní telefon a my už to vymyslíme :-)

Mějte se všichni dobře, přejeme vám hodně sil, pevné zdraví a spokojenou mysl.

Jsme v tom společně!

VÁŠ TÝM MATEŘSKÉ ŠKOLY KARLA ČAPKA JESENÍK